4 roky ve vězení za prodej tonerových kazet v Německu

V rámci razie dne 24. července 2017 celní úřady prohledaly 24 obytných a obchodních prostor v Rýnu-Main a čtyři nemovitosti v Severním Porýní-Vestfálsku. Jednou z kontrolovaných nemovitostí byla nemovitostí daňová poradenská kancelář, která zločinnému gangu vedla účetnictví. Paralelní razie probíhala i v Nizozemsku.

Během nájezdů bylo zjištěno celkem 24 osob a zatčeni tři podezřelí, 34 letý muž z Německa, 48 letý a 52 letý muž, kteří nemají trvalé bydliště v Německu.

Bylo zadrženo 23 mužů ve věku 29 až 72 let a 33 let stará žena – s německou, nizozemskou, tureckou a iránskou státní příslušností.

Razie byla výsledkem dvouletého vyšetřování, které bylo zahájeno v přístavu v Hamburku v říjnu 2015.

Razie se účastnilo více než 200 úředníků, policistů, celníků a zaměstnanců Kyocery. Zadrženo bylo zboží v hodnotě více než 10 milionů EUR, hotovost 100 000 EUR, zlaté pruhy v hodnotě přes 40 000 EUR a 50 000 EUR na bankovních vkladech. Dále došlo k zadržení přepravních kontejnerů.

 

Padělané tonerové kazety Kyocera

 

Gang vykupoval použité tonerové kazety Kyocera, které následně vyvezl do Dubaje a do Číny, kde byly znovu naplněny a poté znovu dovezeny do Německa a prodány obchodníkům jako originální tonerové kazety. Došlo tak k porušení ochranné známky Kyocera. V minulosti měl gang tonerové kazety plnit přímo v Německu, ve výrobním závodě ve Frankfurtu nad Mohanem a v minulosti zřejmě také v Dieburgu.

Případ projednával Krajský soud v Darmstadtu. Organizátorům, dvěma bratrům ve věku 49 a 53 udělil soud nepodmíněný trest ve výši čtyři roky odnětí svobody. Poslední z hlavních organizátorů, 35 letý muž, dostal trest nepodmíněného odnětí svobody na dva roky a devět měsíců. Další z pachatelů trestné činnosti byli odsouzeni k nižším nepodmíněným trestům odnětí svobody.

 

 

Autor: Asociace renovátoru tonerů (ART)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství