Amazon je žalován za prodej kompatibilních tonerů Canon

V rámci zpravodajství o sporech originálních výrobců tonerů s výrobci a prodejci klonů přinášíme informace soustředěné především na spory probíhající v zemích Evropské unie. Mimo Evropskou unii (zejména v USA) jsou výrobci originálních tonerových kazet ve vymáhání svých práv velmi aktivní, přesah pro země EU však není tak významný. Nyní však v rámci sporu s dovozci a prodejci kompatibilních tonerů Canon zasáhl i eshop Amazon, který je velmi významným evropským prodejcem.

6. února, 2014 oznámila společnost Canon zahájení sporu s 11 výrobci, distributory a prodejci kompatibilních tonerů Canon a později 8. května 2014 podání stížnosti na 33 výrobců, distributorů a prodejců tonerových kazet, které porušují americké patenty: US 8,135,304.; 8280278; 8369744; 8565640; 8630564; 8676085; 8676090; 8682215; 8.688.008, 8,433,219; 8,437,669; 8,494,411. Tyto patenty se vyskytují ve více než 50 typech tonerových kazet pro tiskárny Canon a HP.

Stížnost byla podána na společnosti, z nichž řada je aktivních i v Evropě. Tyto spory Canon v průběhu roku 2014 a 2015 vyhrál či uzavřel dohodu o narovnání. Z informací plyne, že tyto tonery byly prodávány i v internetovém portále Amazon, který je nyní žalován ve věci prodeje těchto tonerů.

<strong>Seznam společností, na které byla podána stížnost:</strong>
Ninestar Image Tech Limited
Zhuhai Seine Technology Co., Ltd.
Ninestar Technology Company, Ltd.
Seine Tech (USA) Co., Ltd.
Seine Image Int’l Co., Ltd.
Ninestar Image Tech, Ltd.
Seine Image (USA) Co., Ltd.
Nano Pacific Corporation
Aster Graphics, Inc.
Jiangxi Yibo E-tech Co., Ltd.
Aster Graphics Co., Ltd.
Print-Rite Holdings Ltd.
Print-Rite N.A., Inc.
Union Technology Int’l (M.C.O.) Co. Ltd.
Print-Rite Unicorn Image Products Co. Ltd.
Innotex Precision Ltd.
International Laser Group, Inc.
Shenzhen ASTA Official Consumable Co., Ltd.
Acecom, Inc. – San Antonio
ACM Technologies, Inc.
American Internet Holdings, LLC
The Supplies Guys, LLC
Do It Wiser LLC
Grand Image Inc.
Green Project, Inc.
Ink Technologies Printer Supplies, LLC
Katun Corporation
LD Products, Inc.
Linkyo Corp.
Nectron International, Inc.
Online Tech Stores, LLC
Printronic Corporation
Zinyaw LLC
Acecom, Inc. – San Antonio
OnlineTechStores.com, Inc
Provantage, LLC
Wazana Brothers International, Inc.

 

Autor: Asociace renovátorů České republiky (CRRA)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství