Canon nezpomaluje v boji proti prodejcům kompatibilních tonerů

Společnost Canon oznámila další z mnoha předběžných opatření vydaných okresním soudem v Düsseldorfu proti prodejcům kompatibilních tonerových kazet porušujících patentovou ochranu Canon.

Předběžné opatření je tentokrát vydáno proti společnosti Print-klex GmbH & Co. a jejímu generálnímu řediteli. Společnost vystupuje pod obchodními názvy „Print-klex“ a „123color“.

 


Autor: Prit-klex

 

Předběžné opatření je založeno na porušení evropského patentu Canon EP 2087407 týkajícího se optického válce. Předběžný příkaz zakazuje společnosti Print-klex GmbH & Co., aby nabízela a distribuovala tonerové kazety chráněné tímto patentem. Společnost jej nabízel prostřednictvím portálů Amazon.de, Ebay.de či prostřednictvím vlastního internetového obchodu Print-klex.de.

Stejně jako v předcházejících případech společnost Canon oznámila, že bude vymáhat dodržení tohoto rozhodnutí. Předpokládané je také vymáhání náhrady škody z porušení patentové ochrany.

Předběžné opatření navíc obsahuje nárok na vynucené ustanovení úřední správy, tonerové kazety byly předány soudnímu vykonavateli a to až do konečného vyřešení věci.

 

Patent je ke stažení zde:
Patent EP2087407 – překlad do českého jazyka

Registrace patentu v České republice je zde:
https://isdv.upv.cz/webapp/webapp.pts.det?xprim=2011330&lan=cs&s_majs=&s_puvo=&s_naze=&s_anot=

Patent EP 2 087 407:
https://register.epo.org/application?number=EP07860559&tab=main

 

 

Autor: Asociace renovátoru tonerů (ART)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství