Canon opět zasahuje proti prodejcům tonerů porušujících patenty v Německu

Společnost Canon získala další předběžné opatření proti prodejci kompatibilních tonerových kazet v Německu. Okresní soud v Düsseldorfu udělil předběžný příkaz proti společnosti Moreinks Limited a proti jeho ředitelům. Společnost nabízela kompatibilní tonerové kazety na portálu Amazon.de.

Stejně jako v obdobných případech z poslední doby se jednalo o porušení německé části evropského patentu EP 2 087 407, chránícího mechanismus pohonu optického válce tiskárnou.

Tonerové kazety prodejce nabízel na portálu Amazon.de pod ASIN (= Amazon Standard Identification Number) B004X1TF26, B004X1TH3S, B003RST8KA, B003RSUKOS, B009VGQ094. Tyto kazety nahrazují originální tonery HP CE255X, HP CE255A, HP CE505X, HP CE505A a HP CF280A (vlastníkem patentové ochrany pro laserové tiskárny a tonerové kazety obchodní značky HP je společnost Canon). Tyto tonerové kazety jsou určeny do tiskáren HP LaserJet Enterprise P3015, HP LaserJet P2030, HP LaserJet P2035, HP LaserJet P2050, HP LaserJet P2055, HP LaserJet Pro 400 MFP M401 a HP LaserJet Pro 400 MFP M425.

 


Autor: Amazone.de. Moreinks Limited. Lexmark E352H11E/E352H21E Kompatible Tonerkartusche für Lexmark E352D E350 E350DN E352dn, hohe Kapazität, 9000 Seiten bei 5% Deckung).

 

Žalovaní mají možnost podat námitku proti předběžnému opatření, společnost Canon však může toto předběžné opatření zakazující nabízet a distribuovat kompatibilní tonerové kazety obsahující optické válce s patentem chráněným mechanismem pohonu optického válce uplatnit.

Předběžné opatření slouží k rychlému zákazu prodeje, společnost Canon se dále může soudit o náhradu vzniklé škody z prodeje tonerových kazet porušujících patentovou ochranu a dále na prodejce podat trestní oznámení pro porušení patentové ochrany.

V době uveřejnění tiskové zprávy ze strany společnosti Canon již na portálu Amazon.de ani ve svém eshopu nenabízela společnost Moreinks Limited kompatibilní tonerové kazety chráněné tímto patentem.

 

Autor: Asociace renovátoru tonerů (ART)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství