Canon úspěšně uzavřel spor s prodejci tonerů porušujících patenty v Rusku

V listopadu 2014 podala společnost Canon Inc. žalobu proti společnosti OOO Softtrade pro porušování patentu číslo 2467370 týkajícího se tonerových kazet. K porušení patentu mělo dojít u tonerů obchodní značky „Hi-Black“, určených pro více modelů laserových tiskáren HP (patenty na tonery k laserovým tiskárnám HP vlastní společnost Canon Inc).

20. října 2015 společnost Canon Inc. oznámila úspěšné uzavření tohoto sporu. Soud ve svém rozhodnutí ze den 08. 09. 2015 uznal všechny nároky společnosti Canon Inc. Ve svém rozhodnutí soud zakázal společnosti ООО Softtrade prodávat tonerové kazety chráněné patentem 2467370, dále nařídil společnosti OOO Softtrade zničit na vlastní náklady již dovezené kazety porušující tento patent a zveřejnit náklady související s rozhodnutím soudu v úředním věstníku. V rozhodnutí soudu je dále určena odpovědnost za vzniklou škodu. Toto rozhodnutí již nabylo právní moci.

V Rusku se jedná již o druhý (alespoň pokud nám je známo) úspěšně vyhraný spor společnosti Canon Inc. s prodejci tonerů porušujících patenty. V únoru 2015 vyhrála společnost Canon Inc. spor ve věci stejného patentu s velmi významným prodejcem na ruském trhu – provozovatelem eshopu Xcom-shop.ru.

 

Autor: Asociace renovátorů České republiky (CRRA)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství