Canon získal předběžné opatření proti prodejci kompatibilních tonerů za další patent

Výrobce tiskáren a spotřebního materiálu pro tiskárny, společnost Canon, oznámila další získané předběžné opatření vydané Okresním soudem v Düsseldorfu.

Předběžné opatření bylo vydáno z důvodu porušení patentu Canon proti nizozemské společnosti Doree Supplies BV, prodávající kompatibilní tonerové kazety pod obchodní značkou „Appletoner“ a dále generálnímu řediteli společnosti Doree Supplies BV. Předběžné zakazuje nabízet a distribuovala tonerové kazety porušující patentovou ochranu Canon a je prvním krokem v možném sporu o náhradu vzniklé škody z důvodu porušování patentové ochrany.

Značným rozdílem oproti dříve získaným předběžným rozhodnutím je patent, kterého se předběžné rozhodnutí týká. Předběžné rozhodnutí bylo vydáno na základně porušení patentové ochrany Canon EP 1 977 289 B1 chránící tonerové kazety s označením HP CC530A, HP CC531A, HP CC532A, HP CC533A, HP CB540A, HP CB541A, HP CB542A a HP CB543A. Canon tak výrazně rozšiřuje portfolio tonerů, u kterých získává předběžné rozhodnutí vydávaná Okresním soudem v Düsseldorfu.

 

Patent je ke stažení zde:
EP1977289B1_patent

 

Patent EP 1 977 289 B1:
https://worldwide.espacenet.com/publicationDetails/biblio?CC=EP&NR=1977289B1&KC=B1&date=&FT=D&locale=en_EP

 

 

Autor: Asociace renovátoru tonerů (ART)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství