Okresní soud v Düsseldorfu vydal další předběžné opatření proti prodejci kompatibilních tonerů

Okresní soud v Düsseldorfu vydal další z mnoha předběžných opatření zakazujících prodej kompatibilních tonerových kazet porušujících patentovou ochranu Canon.

Předběžné opatření bylo vydáno proti společnosti fyzické osobě, panu Matthiasovi Böhneovi, který podnikal pod obchodními názvy „B + S EDV-Zubehör“ a „pripa“.

 


Autor: pripa.de

 

Předběžné opatření je založeno na porušení německé části evropského patentu společnosti Canon EP 2 087 407 týkajícího se optického válce tonerové kazety, který je součástí tonerové kazety HP CE505A.

Předběžné opatření zakazuje panu Matthiasovi Böhnovi nabízet a distribuovat laserové tonerové kazety porušujících patentovou ochranu Canon prostřednictvím portálů Amazon.de a vlastního internetového obchodu www.pripa.de.

Zajištěné tonerové kazety byly předány soudnímu vykonavateli, do doby, než bude celý spor vyřešen.

 

Patent je ke stažení zde:
Patent EP2087407 – překlad do českého jazyka

Registrace patentu v České republice je zde:
https://isdv.upv.cz/webapp/webapp.pts.det?xprim=2011330&lan=cs&s_majs=&s_puvo=&s_naze=&s_anot=

Patent EP 2 087 407:
https://register.epo.org/application?number=EP07860559&tab=main

 

 

Autor: Asociace renovátoru tonerů (ART)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství