Společnost Canon získala další předběžné opatření v Německu

Společnost Canon oznámila získání dalšího z dlouhé řady předběžných opatření proti prodejci kompatibilních tonerových kazet v Německu pro porušení patentové ochrany tonerových kazet kompatibilních s HP CE505A a HP CE505X.

Společnost Canon je v Německu velmi aktivní ve vymáhání dodržování patentové ochrany. Nyní získala další předběžné opatření, tentokrát proti společnosti Biggest Discount Ltd., a proti ředitelům této společnosti.

Předběžné opatření je založeno na porušení německé části evropského patentu EP 2 087 407, týkajícího se optického válce tonerové kazety. Obvinění spočívá v nabídce a distribuci laserových tonerových kazet obsahujících jednotku optického válce prostřednictvím portálu Amazon.de pod ASIN (= Amazon Standard Identification Number) B00532ADSO a B002KNJKGA.

Společnost Biggest Discount Ltd. nabízí prostřednictvím portálu Amazon typické kompatibilní tonerové kazety produkované v Číně, k prodeji nabízené po různými obchodními názvy nebo bez jakéhokoliv vlastního obchodního názvu v bílé neoznačené krabici.

Stejně jako v minulých případech vydal předběžné opatření Okresní soud v Düsseldorfu.

Předběžný příkaz vydaný okresním soudem v Düsseldorfu není konečný. Žalovaní mají možnost podat námitku proti předběžnému opatření, společnost Canon může začít vymáhat náhradu škody, která jí vznikla porušováním patentové ochrany.

Patent EP 2 087 407:
https://register.epo.org/application?number=EP07860559&tab=main

 

 

Autor: Asociace renovátoru tonerů (ART)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství