Vydán příkaz na obstavení a zabavení objednávek některých tonerů na Amazonu

Jak jsme již dříve informovali, v rámci sporu s dovozci a prodejci kompatibilních tonerů Canon zasáhl i eshop Amazon.

Kauza má velmi zajímavý vývoj – United States International Trade Commission (USITC), tedy orgán, který v tomto sporu rozhoduje, vydal příkaz k obstavení a zabavení objednávek na tonery a součástky pro výrobu tonerů, kterých se týká tento spor.

Jedná se o produkty prodejců:
Acecom, Inc.-San Antonio,
Do It Wiser LLC,
Grand Image Inc.,
Green Project, Inc.,
Nectron International, Inc.,
Online Tech Stores, LLC,
Printronic Corporation Zinyaw LLC.

Dokument se stanoviskem United States International Trade Commission bohužel není veřejně přístupný, takže nemáme více podrobností. Z dostupných informací není ani patrné, zda pouze nebudou odeslány uskutečněné, ale ještě neodeslané objednávky na Amazonu, nebo zda se budou zabavovat již odeslané objednávky z Amazonu.

U tonerových kazet chráněných patenty řešenými v rámci tohoto sporu došlo na Amazonu k výrazné redukci nabídky – například na tonerovou kazetu HP Q2612A jsme nalezli 2304 aktivních nabídek, zatímco na tonerovou kazetu CE505A pouze 301 nabídek.

 

Autor: Asociace renovátorů České republiky (CRRA)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství