Canon dosáhl dohody s porušovatelem patentů i v Rusku

24. února 2015 společnost Canon oznámila, že dosáhla smíru v probíhajícím soudním řízení u Moskevské státní rozhodčího soudu vedeného s provozovatelem obchodu Xcom-shop.ru ve věci podezření z porušení ruského patentu 2467370 společnosti Canon.

Touto dohodou uznává provozovatel Xcom-shop.ru výhradní práva společnosti Canon na tento patent a má povinnost ukončit uvádění tonerových kazet do oběhu (včetně internetu) nebo skladování za účelem prodeje těchto tonerových kazet v Rusku.

<strong>V tiskové zprávě společnost Canon uvádí, že je i nadále odhodlána podat žalobu proti každému, kdo nerespektuje práva duševního vlastnictví společnosti Canon.</strong>

Provozovatel eshopu Xcom-shop.ru patří do skupiny X-Com – Group of Companies, která byla v hodnocení CNews 100 největší IT společností v Rusku v roce 2013 a zaujímá 27. místo v žebříčku RIA: nejlepší IT společnost Ruské federace v roce 2013.

Z pohledu České republiky lze obchod Xcom-shop.ru svým významem na trhu přirovnat například k významu obchodu Alza.cz na Českém trhu.

 

Autor: Asociace renovátorů České republiky (CRRA)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství