Canon zasáhl proti dalším prodejcům tonerů porušujících patenty v Německu

Okresní soud Düsseldorfu vydal předběžné opatření proti společnosti Printperfect Ltd. a také jejím jednatelům z důvodu prodeje kompatibilních tonerových kazet porušujících německé části evropského patentu EP 2 087 407, které chrání mechanismus spojení pohonu optického válce tonerové kazety tiskárnou.

Společnost Printperfect Ltd. nabízela kompatibilní tonerové kazety pod obchodním názvem „Perfect Print“. Předběžné opatření zakazuje společnosti Printperfect Ltd. nabízet a distribuovat kompatibilní tonerové kazety obsahující optické válce s patentem chráněným mechanismem pohonu optického válce, např. prostřednictvím portálu Amazon.de pod ASINs (= Amazon Standard Identification Number) B01NASKWVM a 5452009043.


Autor: Amazon.de. PerfectPrint Ltd. PerfectPrint Kompatibel Toner Patrone Ersatz für OKI B401 B401d B401dn MB441 MB441dn MB451 MB451dn MB451dnw MB451w (Schwarz).

 

Nabízené kompatibilní tonerové kazety nahrazovaly originální tonerové kazety HP CF226X a HP CF287A (vlastníkem patentové ochrany pro tiskárny a tonerové kazety HP je společnost Canon). Tyto tonerové kazety jsou určeny pro tiskárny HP LaserJet Pro M402, HP LaserJet Pro MFP M426, HP LaserJet Enterprise M506, HP LaserJet Enterprise M527, HP LaserJet Pro M501.

Společnost Canon oznámila, že Printperfect Ltd. a její generální ředitelé přijali předběžné opatření jako konečné a závazné.

V České republice jsme tonerové kazety nabízené pod touto značkou nenašli, jedná se o obchodní název vytvoření primárně pro portál Amazon.de. Dle technického řešení ostatních produktů nabízených tímto prodejcem se jedná typická kompatibilní toner vyráběný v jednom z mnoha výrobních závodů v čínském městě Shuhai. Stejné produkty jsou pod desítkami různých názvů prodávány i v České republice. Prodejcům tak hrozí náhrada škody způsobené prodejem produktů porušujících patentovou ochranu i trestní stíhání z důvodu porušení zákona trestní stíhání podle §269 trestního řádu za porušení patentové ochrany s trestem odnětím svobody na šest měsíců až pět let, peněžitým trestem nebo propadnutím věci, případně odnětím svobody na tři léta až osm let v případě, že pachatel získá prospěch velkého rozsahu, nebo dopustí-li se takového činu ve velkém rozsahu.

 

Autor: Asociace renovátoru tonerů (ART)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství