Celkový počet rozhodnutí o zabavení dodávek tonerů a inkoustů do USA dosáhl počtu 72

Komise USA pro mezinárodní obchod vydala za rok 2016 celkem 72 rozhodnutí o zabavení dodávek inkoustových a tonerových kazet porušujících patentovou ochranu originálních výrobců. Oproti roku 2015 tak došlo ke zvýšení počtu vydaných rozhodnutí o 11.

Rozhodnutí vydané Komisí USA pro mezinárodní obchod se obvykle současně týká velkého množství dovážených inkoustových či tonerových kazet. Například rozhodnutím číslo 70 bylo zabaveno zboží od 19 různých výrobců:

– Aomya Printer Consumables (Zhuhai) Co., Ltd.
– Chancen Co., Ltd.
– Dongguan OcBestjet Printer Consumables Co., Ltd.
– Huebon Co., Ltd.
– InkPro2day, LLC
– Kingway Image Co., Ltd.
– Nano Business & Technology, Inc.
– OcBestjet Printer Consumables (HK)Co., Ltd.
– Orink Infotech International Co., Ltd.
– Ourway Image Co., Ltd.
– Shanghai Orink Infotech International Co., Ltd.
– Yotat (Zhuhai) Technology Co., Ltd.
– Yotat Group Co., Ltd.
– Zhuhai Chinamate Technology Co., Ltd.
– Zhuhai Nano Digital Technology Co., Ltd.
– Zhuhai National Resources & Jingjie Imaging, Products Co., Ltd.
– Zhuhai Rich Imaging Technology Co., Ltd.
– Zhuhai Richeng Development Co., Ltd.
– Zinyaw LLC.

Údaje o velikostech dodávek od jednotlivých výrobců nejsou Asociaci renovátorů tonerů známi, ale je možné usuzovat, že se bude jednat o množství v řádů jednotek až desítek zabavených kontejnerů. Je tak možné předpokládat, že Komise USA pro mezinárodní obchod tak během roku 2016 zabavila řádově stovky kontejnerů inkoustů a tonerů porušujících patentové právo. Z činnosti Komise USA pro mezinárodní obchod je vidět rostoucí dohled nad ochranou patentového práva ve Spojených státech amerických.

 

Autor: Asociace renovátoru tonerů (ART)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství