Dle studie HP dosahuje prodej padělaného spotřebního materiálu 85 miliard Kč

Společnost Hewlett-Packard Development Company, L.P. vyjádřila hodnotu dopadu prodeje padělků spotřebního materiálu pro tiskárny a kopírovací stroje na neuvěřitelných 3 500 000 000 USD – 85 000 000 000 Kč (85 miliard Kč). Pro představu schválený schodek státního rozpočtu celé České republiky na rok 2015 je 100 miliard Kč.

Jedná se však pouze úplné padělky – o výrobky, které nejsou HP a přesto jsou označeny a prodávány jako výrobky HP.

Celková ztráta z při z prodeje všech padělků (to znamená po započtení výrobků porušujících patenty prodávaných pod jiným obchodním názvem) tak bude ještě výrazně – až o několik řádů vyšší.

 

Autor: Asociace renovátorů České republiky (CRRA)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství