HP vyhrává další spory s dovozci kompatibilních inkoustových kazet v Německu

Německý dovozce a prodejce inkoustových a tonerových kazet, společnost BestUse, GmbH prohrál dva soudní spory se společností HP.

První spor se týkal porušování patentů u inkoustových kazety HP, druhý spor se týkal vydávání nově vyrobených kompatibilních inkoustových kazet za renovované. Konkrétně se jednalo o inkoustové kazety HP 344, HP 920 a HP 940.

Soud v Düsseldorfu ve svých rozsudcích potvrdil všechny nároky vznesené společností HP a dále nařídil společnosti BestUse, GmbH zaplatit společnosti HP náklady spojené se soudním řízením a dále poskytnout informace o dodavatelích společnosti BestUse, GmbH.

Podle našeho průzkumu inkoustové kazety od stejného výrobce mají v nabídce desítky internetových obchodů působících v České republice. Čínští výrobci jsou postupně vytlačováni ze západních trhů a stále více se soustředí na malé evropské trhy – Česko, Slovensko, Maďarsko, ve kterých vzhledem k velikosti trhu společnost HP zatím nepostupuje s takovou mírou razance. Každý prodejce inkoustové kazety porušující patenty (velmi zjednodušeně každý, kdo prodává kompatibilní inkoustové kazety HP) podstupuje riziko budoucího sporu se společností HP a náhradu škody.

 

Autor: Asociace renovátorů České republiky (CRRA)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství