Komise USA pro mezinárodní obchod zabavila další 4 dodávky tonerových kazet porušujících patenty

United States International Trade Commission (USITC) vydala další čtyři nařízení k zabavení a propadnutí tonerových či inkoustových kazet v souvislosti s ochrannou práva duševního vlastnictví originálních výrobců spotřebního materiálu. Za rok 2016 se jedná již o 58 rozhodnutí o zabavení dodávky tonerových či inkoustových kazet porušujících ochranu duševního vlastnictví.

První z nově vydaných rozhodnutí se týká společnosti Inscribe Inc. pro porušení ochrany inkoustových cartridgí Epson (označení vyšetřování GEO – 337-TA-565 z roku 2007), druhý případ se týká společnosti Parcel Pack Express pro porušení ochrany inkoustových cartridgí HP (označení vyšetřování GEO – 337-TA-691 z roku 2011), dále ve třetím případě došlo k zabavení spotřebního materiálu společnosti Emerald Recycling LLC pro porušení ochrany inkoustových kazet HP (označení vyšetřování GEO – 337-TA-723 z roku 2011) a poslední vydané nařízení je proti společnosti YMCK Systems Inc. za porušení ochrany tonerových kazet Lexmark (označení vyšetřování GEO – 337-TA-740 z roku 2011).

Z označení vyšetřování (v České republice je nejblíže termín „spisových značek“) je patrné, že se pokaždé jednalo o nařízení k jinému typu ochrany originálního spotřebního materiálu. Z nařízení je patrný trend, který je možné pozorovat u některých společností v České republice, tedy že firmy, které se zabývají renovací tonerových a inkoustových kazet nahrazují poctivé renovace za klony, porušujícími patentovou ochranu. Emerald Recycling LLC ve svých internetových stránkách prezentuje jako renovátor inkoustových a tonerových kazet s vlastním systém sběrných boxů, přičemž vyšetřování GEO – 337-TA-723 (spis [176 stran, velikost cca. 10 MB] ke stažení zde: https://www.usitc.gov/intellectual_property/documents/pub4373.pdf) se typicky týká kompatibilních, nikoliv renovovaných tonerových kazet. Klony z asijské produkce jsou tak často maskovány za renovace.

 

Autor: Asociace renovátorů tonerů (ART)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství