Kyocera chce v letošním roce zvýšit míru renovací tonerových kazet o 64%

Kyocera chce zvýšit míru renovovatelnosti svých tonerových kazet. Z tohoto důvodů ke svému stávajícímu sytému sběru prázdných tonerových kazet přidává nový program, v rámci kterého jsou zajišťovány bezplatné dodávky a výběr boxů pro umísťování prázdných tonerových kazet. Kyocera nabízí dvě základní velikosti těchto boxu.

Jedná se o součást jednotného programu na podporu zpětného využití prázdných tonerových kazet a použitého papíru, který Kyocera průběžně zavádí v celé Evropě. Program v sobě zahrnuje nejen umístění boxů a svoz prázdných tonerových kazet z těchto boxů, ale i samotný návrh a řešení tonerových kazet s ohledem na dlouhou životnost jednotlivých komponentů tonerové kazety a schopnost renovovatelnosti tonerové kazety. Materiály použité u všech typu spotřebního materiálu Kyocera jsou pečlivě zvoleny. Zvláštní důraz je kladen na dlouhou životnost optického válce, vývojové a zapékací jednotky, které jsou díky dvé konstrukci s extra dlouhou životností v tiskárně umístěny samostatně a nejsou součástí tonerové kazety.

Zda bude tento systém zaveden i v České republice není z prohlášení Kyocery zřejmé, v České republice v současné době funguje více organizací pro sběr prázdných tonerových kazet. Jedná se například o projekt Sbirej-toner.cz, který je spojen s charitativní činností, kdy jsou tonerové kazety odevzdané do těchto boxů vykupovány renovátory tonerových kazet, získaný výtěžek z prodeje tonerových kazet pak putuje na charitativní účely.

Takahiro Sato, prezident Kyocera Document Solutions Europe BV vyjádřil své s novým projektem: „Úsilí zaměřené na sběr a recyklaci tonerových kazetové je součástí vize Kyocera v oblasti životního prostředí a umožňuje zákazníkům využívat technologie, aniž by ignoroval dopad na životní prostředí. Recyklace již existuje na většině území Evropy, ale náš nový konsolidovaný přístup znamená, že lze recyklovat ještě více. Doufáme, že jen v prvním roce zvýšíme míru recyklací tonerových kazet o 64%.

 

Autor: Asociace renovátorů tonerů (ART)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství