Náhrada škody za prodej inkoustových cartridgí porušujících patenty ve výši 400 000 Kč

Společnost HP dosáhla dalšího vítězství s prodejci inkoustových cartridgí porušujících patentovou ochranu u inkoustových cartridgí, tentokrát v blízkém Polsku. Náhrada škody se týká v České republice běžně prodávaných inkoustových cartridgí značky Black Point.

Polský soud ve Vratislavě vynesl rozsudek ve věci porušování patentů, kterými jsou chráněny inkoustové cartridge HP, společností Black Point S.A. Soud uložil společnosti Black Point S.A. nahradit společnosti HP částku 60 524 Zlotých (zhruba 400 000 Kč), která představuje zisk z prodeje inkoustových cartridgí a příslušné úroky. Vzhledem k tomu, že rozsudek ještě není konečný, nejsou známi ani další podrobnosti o tomto případu.

Tento rozsudek je velmi důležitý pro Českou republiku, protože inkoustové cartridge a tonerové kazety Black Point S.A. prodávané pro obchodní značkou Black Point jsou běžně v maloobchodním prodeji i v České republice.

Všem prodejcům tak hrozí obdobný postih z porušování patentové ochrany HP a dále trestní stíhání z důvodů porušování patentové ochrany.

 

Autor: Asociace renovátorů tonerů (ART)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství