Ninestar vyhrožuje žalobou všem, kteří informovali o jeho podvodu s certifikací Blue Angel

Čínský výrobce jednorázových kompatibilních tonerových kazet, společnost Ninestar, získala pro některé tonerové kazety obchodní značky G&G prestižní certifikaci pro ekologicky šetrný výrobek Blue Angel. Zákazníkům však místo těchto certifikovaných kazet distributor pro Německo dodával jednorázové kazety, extrémně zatěžující životní prostředí. Ninestar reaguje na zveřejnění skandálu shazováním viny na chybu pracovníka a vyhrožuje všem, kdo o tomto skandálu budou informovat.

Na princip tohoto podvodu upozornil německý magazín Digital Imaging a v rozsáhlém článku (celý článek je publikován zde) vyjádřil obavu o dopady na důvěryhodnost certifikace Blue Angel. Autoři článku se obávají bagatelizace ze strany Ninestar a očekávají výmluvy, že se jednalo pouze o technickou chybu a nešlo o záměr.

Přesně tato obava autorů se nyní naplnila. Společnost Ninestar vydala prohlášení, ve kterém celou vinu svaluje na chybu zaměstnance a současně přiznává, že žádné renovované tonerové kazety, které byly certifikovány Blue Angel, na trh nedodává.

 

 

„Bylo zjištěno, že v důsledku lidské chyby bylo omylem zapomenuto přidání písmena B jako přípony k repasovaným vzorovým kódům kazet zaslaným společnosti TÜV Rheinland LGA Products GmbH k testování. Jediným rozdílem mezi identifikačním kódem repasovaných kazet Ninestar a nových tonerových kazet je v tomto případě písmeno B na konci kódu. B zde označuje Blue Angel.“

„Nebyly odeslány žádné produkty Ninestar ani G&G s ekoznačením Blue Angel a na trhu nejsou žádné dostupné, takže nedošlo ke klamání spotřebitelů.“

„Společnost Ninestar si rovněž vyhrazuje právo podniknout jakékoli právní kroky, které považuje za nezbytné k stíhání osob, které podali nepravdivé zprávy nebo provedli škodlivé drby o nás a naší značce G&G, protože usilujeme o legitimní ochranu značky a pověsti společnosti Ninestar.“

 

 

Autor: Asociace renovátoru tonerů (ART)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství