Porušování patentů na inkoustové cartridge už řeší i čínské soudy

Společnost HP pomocí své dceřiné společnosti HP Development Company LP v Číně soudně řeší spor se společností Shanghai Yinjia International Trade Company, které dle tvrzení HP nelegálně vyrábí a prodává inkoustové kazety, ke kterým HP vlastní patenty.

Společnost HP požaduje ukončení protiprávního jednání a uhrazení jednoho milionu Juanů (zhruba 5 000 000 Kč), jako náhradu za protiprávní jednání. Případ stále pokračuje, soud v Shanghai zatím ve věci porušování patentů nerozhodl.

Podle serveru Yibada porušení patentů řeší jako svůj první případ jeden ze tří nově ustanovených soudů, specializujících se na duševní vlastnictví. Tyto soudy se budou typicky zabývat právě porušováním patentů.

 

Autor: Asociace renovátorů České republiky (CRRA)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství