Renovátor inkoustových kazet hodlá žalovat Canon kvůli čipu blokujícímu renovované inkoustové kazety

Společnost Ecorica se sídlem v Ósace navrhuje žalovat společnost Canon Inc. o 30 milionů japonských jenů (zhruba 6 500 000 Kč) kvůli změnám v tiskových kazetách zamezujícím funkčnosti oprávněně renovovaných inkoustových kazet, což je v rozporu s japonskými zákony.

Společnost Ecorica Co., Ltd., (Ecorica) založená v roce 2003, prodává renovované inkoustové a tonerové kazety ve více než 6 000 obchodech po celém Japonsku, včetně velkoobchodů, supermarketů s elektronikou, papírnictví, specializovaných obchodů s fotoaparáty a specializovanými obchody s PC.

 

 

Připravovaná žaloba je založena na změnách, které společnost Canon provedla v čipu inkoustových kazet v roce 2017. Tato změna v čipu zablokovala schopnost recyklovaných kazet ukazovat hladinu inkoustu a vedla ke snížené poptávce po jejich recyklovaných kazetách.

Stejná aktualizace zamezila schopnosti ukazovat hladinu inkoustu i u téměř všech renovovaných inkoustových kazetách v Evropě.

Případný úspěch v této žalobě by mohl znamenat i změnu přístupu společnosti Canon Inc. v Evropě. Canon v Evropě aktivně vymáhá patentovou ochranu proti dovozcům a prodejcům nově vyrobených kompatibilních tonerových a inkoustových kazet původem převážně z Číny, které velmi často porušují patenty Canon a z pohledu patentové ochrany jsou považovány za padělky. Současně však evropské patentové právo zakazuje jakkoliv zamezovat renovacím a opravám výrobků a Canon používá stejné blokování ukazatele hladiny renovovaných inkoustových kazet jako v Japonsku.

Úspěch v Japonku by tak mohl znamenat konec blokování ukazatele hladiny i v Evropě.

 

 

Autor: Asociace renovátoru tonerů (ART)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství