Samsung vyhrál soudní spor proti 4 prodejcům neoriginálních tonerových kazet v Německu

Samsung Electronics vyhrál soudní spor o porušování patentových práv proti čtyřem prodejcům tonerových kazet v Německu, kteří porušovali patent Samsung evropský patent EP 1 975 744.

Okresní soud v Mnichově přikázal prodejcům ukončit prodej tonerových kazet kompatibilních s tonery Samsung CLP-620 a dále nařídil sběr všech kazet v distribuci, které se do ní dostaly od 24. července 2013.

David SW Song, Senior Viceprezident části společnosti Samsung Printing Solutions Business vítá toto rozhodnutí soudu a upozorňuje všechny prodejce kompatibilních tonerů Samsung, že společnost bude nadále pokračovat v soudních sporech s prodejci tonerů porušujícími patenty společnosti Samsung.

Patent EP1975744 – Developing unit and image forming apparatus having the same (https://register.epo.org/application?number=EP08152593&tab=main) dne 12.05.2009 vstoupil v platnost i pro Českou republiku, tedy stejné riziko jako německým prodejcům hrozí i prodejcům a distributorům v České republice.

 

Autor: Asociace renovátorů České republiky (CRRA)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství