Společnost Canon uzavřela německý patentový spor

Společnost Canon získala v říjnu roku 2017 předběžné opatření proti společnosti JT Company UG (haftungsbeschränkt) a jejímu výkonnému řediteli Juriji Tkaciovi z důvodu porušení německé části evropského patentu EP 2 087 407 při nabídce a distribuci laserových tonerových kazet obsahujících optické válce prostřednictvím portálu Amazon.de.

Společnost JT Company UG nabízela kompatibilní tonerové kazety porušující patentovou ochranu Canon prostřednictvím portálu Amazon.de i prostřednictvím vlastního internetového obchodu pod obchodním názvem Toner.Expert.

Nyní společnost Canon v tiskové zprávě oznámila, že došlo k vyřešení patentového sporu podepsáním dohody o vypořádání, tedy mezi společností Canon a JT Company UG a jejím generálním ředitelem nedojde k soudnímu sporu, obě strany se dohodli na řešení bez soudního sporu.

Společnost JT Company UG mimo jiné přijala předběžný příkaz (docket č. 4a O 111/17) Okresního soudu v Düsseldorfu založeném na porušení německé části evropského patentu EP 2 087 407 B1 společnosti Canon jako konečný a závazný. Společnost tak přiznává porušení patentů a ukončuje prodej těchto tonerových kazet.

Je možné předpokládat, že JT Company UG musí společnosti Canon uhradit náhradu škody z porušení patentové ochrany a náhradu nákladů vymáhání patentové ochrany, obdobně jako v jiných podobných případech, další podrobnosti o dohodě o vypořádání jsou však důvěrné.

 

Patent EP 2 087 407:
https://register.epo.org/application?number=EP07860559&tab=main

 

 

Autor: Asociace renovátoru tonerů (ART)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství