Toshiba žaluje výrobce tonerů Katun kvůli porušení patentů

Katun je velmi významný výrobce nových tonerů a renovátor tonerů ze Spojených států amerických (sídlem v Minneapolis) se zastoupením téměř po celém světě. Katun je velmi aktivní prostřednictví svého dovozce i v České republice, je tedy pravděpodobné, že tonery, které jsou předmětem patentového sporu jsou v distribuci i v České republice.

Žalobu na společnost Katun z porušování patentů podala společnost Toshiba (Toshiba America Business Solution [TABS], spolu s Toshiba TEC Corporation [TEC]).


Tom Walter, viceprezident distribuce a prodeje na trhu spotřebního materiálu řekl: „Přes četná varování ze strany společnosti Toshiba Katun nadále vyrábí a prodává výrobky, které porušují naše patenty. Tato žaloba byla nutná odezva na jednání společnosti Katun.

Společnost Katun vydala krátké vyjádření (http://www.katun.com/eu/katun-responds-to-toshiba-patent-lawsuit/), ve kterém tvrdí, že je přesvědčena, že nedochází k porušení patentů společnosti Toshiba. Nicméně toto tvrzení Katun dále nijak nezdůvodňuje.

 

Autor: Asociace renovátorů České republiky (CRRA)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství