Žaloba společnosti Canon proti KMP byla zamítnuta

Eggenfelden, 27.10.2017

Spolkový nejvyšší soud v Karlsruhe zamítl dne 24.10.2017 po ústní části řízení žalobu japonského koncernu Canon Kabushiki Kaisha proti německé společnosti KMP PrintTechnik AG (číslo jednací X ZR 55/16). Bylo projednáváno dovolání společnosti KMP proti dřívějším rozsudkům. Rozsudek soudu není napadnutelný.

Předmětem žaloby bylo použití nového fotoválce (OPC) ze strany KMP společně s opětovně použitou hnací spojkou, což dle názoru společnosti Canon údajně porušuje evropský patent 2 087 407.

Společnost KMP argumentovala spolehlivou opravou
Právní zástupci společnosti KMP naproti tomu argumentovali tím, že se u jednání zpochybňovaného společností Canon jedná o přípustnou opravu, nikoli o obnovu, která porušuje patent. Společnost KMP na tomto místě zdůrazňuje, že renovované produkty KMP jsou samozřejmě jako takové označeny.

Soud zrušil rozsudky soudů nižšího stupně
Právní spor mezi společnostmi Canon a KMP probíhá už do začátku roku 2014. Jak okresní soud v Düsseldorfu, tak i vrchní zemský soud v Düsseldorfu vyhověly zpočátku společnosti Canon, vrchní soud ale povolil dovolání.

O společnosti KMP
Skupina KMP vyvíjí, vyrábí a prodává kompatibilní příslušenství pro tiskárny s vysokými standardy kvality výrobků. Kromě vynikajícího vlastního vývoje charakterizuje sortiment KMP především ekologické myšlení s vysokým podílem recyklovaného materiálu. S vlastními společnostmi po celé Evropě a i zastoupeními v mnoha dalších evropských zemích je skupina KMP vždy nablízku svým zákazníkům.