Canon vyhrál další odškodnění za porušení patentu v Německu

V únoru roku 2019 získala společnost Canon Inc. předběžné opatření proti společnosti Doree Supplies BV, která prodávala kompatibilní tonerové kazety pod názvem „Appletoner“ porušující patentovou ochranu Canon. Předběžné opatření zakázalo prodej a distribuci těchto tonerových kazet. Společnost Canon na základě tohoto rozhodnutí vymáhala náhradu škody.

Nyní došlo k rozhodnutí v řízení o náhradě škody. Společnost Canon Inc. oznámila, že okresní soud v Düsseldorfu vydal rozsudek v řízení o porušení německé části evropského patentu Canon EP 1 977 289 B1 proti nizozemské společnosti Doree Supplies BV podnikající jako „Appletoner“ a jejímu generálnímu řediteli. Žalovaní uznali všechny nároky uplatněné společností Canon.

 

Canon získal předběžné opatření proti prodejci kompatibilních tonerů za další patent

 

Podle rozhodnutí je společnosti Doree Supplies BV a jejímu výkonnému řediteli mimo jiné zakázáno nabízet k prodeji a distribuovat tonerové kazety chráněné patentem Canon a dále zaplatit náhradu škody společnosti Canon Inc. Výše náhrady škody bohužel známa není.

Společnost Canon dodala, že je i nadále odhodlána usilovat o vymáhání práva vůči těm, kteří nerespektují duševní vlastnictví společnosti Canon.

 

Patent je ke stažení zde: EP1977289B1_patent

Patent EP 1 977 289 B1: https://worldwide.espacenet.com/publicationDetails/biblio?CC=EP&NR=1977289B1&KC=B1&date=&FT=D&locale=en_EP

 

 

Autor: Asociace renovátoru tonerů (ART)


Výrobky KMP jsou navrhovány a vyráběny tak, aby splňovali kritéria zdravotní nezávadnosti. Během tisku tonery KMP nedochází k nadměrnému uvolňování zdraví závadných částic do ovzduší, používání výtisku pořízeného tonerem, inkoustem či páskou KMP nedoprovází zvýšená zdravotní rizika.

KMP respektuje práva duševního vlastnictví třetích osob. Výrobky KMP zásadně neporušují patenty ani průmyslové vzory a nevystavují uživatele ani prodejce rizikům spojeným s porušením duševního vlastnictví třetích osob.

KMP renovuje originální tonerové a inkoustové kazety při zachování kvality a výtěžnosti originálního spotřebního materiálu. Výrobky KMP jsou šetrné k životnímu prostředí, používání renovovaných tonerových a inkoustových kazet provází snižování ekologické zátěže, redukce a opětovné využití přírodních zdrojů.

 

zpravodajstvi_indexPřejít na zpravodajství